Aktualizacja: 2018-06-18 10:09:15

 
  język angielski -> słowniki

  Translatica Naukowo-techniczny Słownik Angielsko-Polski Polsko-Angielski (płytka CD)


  Translatica Naukowo-techniczny Słownik Angielsko-Polski Polsko-Angielski (płytka CD)
 • Autor: praca zbiorowa
 • Translatica to zupełnie nowa seria słowników opracowanych w sposób łączący tradycyjne i najnowsze metody leksykograficzne. Opracowanie słownika poprzedzone zostało analizą niezwykle szerokich zasobów (tzw. korpusów) tekstów naukowych i technicznych, w tym tekstów dwujęzycznych (tzw. korpusów równoległych). Dzięki monitorowaniu najnowszych publikacji naukowych oraz opracowań technicznych do słownika włączono najnowszą terminologię i uwzględniono nowe znaczenia słów i wyrażeń używanych już wcześniej.
 • Słownik zawiera:
  - 150 000 terminów angielskich,
  - 120 000 terminów polskich,
  - 400 000 znaczeń przypisanych do poszczególnych dziedzin nauki i techniki.
 • Translatica jest jedynym na polskim rynku tak obszernym i nowoopracowanym słownikiem naukowo-technicznym. Działa na platformie: WindowsXP/Vista/7 i MacOS X.

 • WSZYSTKIE SŁOWNIKI SĄ DOSTĘPNE W JEDNYM PROGRAMIE
  - Wspólny interfejs programu obsługuje wszystkie słowniki serii Translatica, dzięki temu nie trzeba uruchamiać osobnych programów zawierających poszczególne słowniki. Każdy ze słowników można kupić osobno kompletując potrzebny zestaw.
 • ELASTYCZNE WYSZUKIWANIE
  - Słownik pozwala na szybkie i łatwe wyszukiwanie słów i fraz. Już w czasie wpisywania pierwszych liter szukanego słowa pojawiają się podpowiedzi. Znaczenie, fleksja, dziedzina, styl i powiązania wybranego słowa są prezentowane zaraz poniżej. Jeżeli potrzebne staje się precyzyjne wyszukiwanie w zakresie określonych dziedzin nauki i techniki można skorzystać z wyszukiwania zaawansowanego.
 • WŁASNE SŁOWA, FRAZY I ZESTAWY
  - Do słowników można dopisywać lub importować własne zasoby przetłumaczonych słów oraz tworzyć wybory haseł. W wersjach sieciowych słownika, przeznaczonych dla instytucji i korporacji można uzupełniać i tworzyć wspólny słownik specyficznych terminów.
 • NAUKA I UTRWALANIE SŁOWNICTWA
  - Wybrane przez użytkowników zestawy słów, słowa najczęściej lub ostatnio oglądane jak też samodzielnie utworzone opisy znaczenia słów mogą być przeglądane i utrwalane w dołączonym do słownika samouczku. Dla zainteresowanych oferujemy również możliwość eksportu wybranych zasobów słownictwa do systemu e-learningowego SuperMemo.

 • Publikacja na płytce CD-ROM
 • Obsługiwane systemy operacyjne: Windows XP/Vista/7 lub Mac OS X 10.5 lub nowszy
Szczegóły:
Tytuł: Translatica Naukowo-techniczny Słownik Angielsko-Polski Polsko-Angielski (płytka CD)
Wydawnictwo SuperMemo World
ISBN-13: 5904617000864

Cena: 189.91 zł (rabat 5%)
Cena katalogowa: 199.90 zł

Przepraszamy, chwilowy brak - spytaj o dostępność.
Powiązane tytuły:
Mały Słownik Techniczny Angielsko-Polski i Polsko-Angielski  9788363623319  46.55 zł