Aktualizacja: 2018-07-18 09:35:45

 
  edukacja ogólna -> szkoła podstawowa

  Czarowanie słowem 4 Podręcznik z ćwiczeniami Część 1-5


  Czarowanie słowem 4 Podręcznik z ćwiczeniami Część 1-5
 • Autor: Elżbieta Nowosielska, Danuta Chwastek
 • Nr aprobaty MEN: 561/1/2012
 • Podręcznik łączy treści z zakresu kształcenia literackiego, kulturowego i językowego z bogatym zestawem ćwiczeń. Daje to wygodę użytkowania, a także ułatwia organizację pracy na lekcji.
 • Podręcznik dla klasy 4 został podzielony na 5 cienkich i lekkich części (średnia objętość 80-100 stron). Dzięki temu tornister ucznia jest lżejszy, a jemu samemu łatwiej przychodzi pokonanie progu między trzecią a czwartą klasą. Struktura podręcznika pozwala na kontynuowanie modelu pracy, do jakiego dziecko przyzwyczaiło się w klasach 1-3, co jest szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku uczniów młodszych lub słabszych.
 • Czarowanie słowem to podręcznik wygodny i przyjazny dla odbiorcy, także dzięki jasnej, przejrzystej szacie graficznej. Zawiera wiele nowszych tekstów z literatury, dostosowanych do poziomu uczniów i poruszających bliskie im tematy, co stanowi zachętę do czytania. Liczne pytania i ćwiczenia o zróżnicowanym poziomie trudności ułatwiają indywidualizację nauczania.
 • Zgodnie z wymaganiami nowej podstawy programowej podręcznik rozwija twórcze umiejętności uczniów, służy także doskonaleniu sprawności komunikacyjnych, przede wszystkim w zakresie mówienia, pisania, czytania i odbioru tekstów kultury. Autorki położyły nacisk m.in. na dłuższe formy wypowiedzi, takie jak opis, opowiadanie, opowiadanie z dialogiem, pamiętnik, notatka. W podręczniku znalazło się dużo związanych z nimi ćwiczeń redakcyjnych oraz ćwiczeń na wzbogacanie słownictwa.

 • oprawa miękka, format 260x200mm
Szczegóły:
Tytuł: Czarowanie słowem 4 Podręcznik z ćwiczeniami Część 1-5
Wydawnictwo WSiP
ISBN-13: 9788302128509

Cena: 67.36 zł (rabat 5%)
Cena katalogowa: 70.90 zł

Przepraszamy, chwilowy brak - spytaj o dostępność.
Powiązane tytuły: